برنج

برنج شیرودی یا طارم شیرودی چیست؟

کاسه ی برنج

مقدمه

با سلام و درود خدمت شما خوانندگان و علاقه مندان به برنج ایرانی. رضا کلاگر آستانی هستم، عاشق کشاورزی و کشت برنج هستم و خوشحالم که در این مقاله می تونم بهتون در مورد شناخت برنج شیرودی کمک کنم. توی این مقاله می خواهیم راجع به برنج شیرودی درجه یک و اعلای شمال صحبت کنیم. این برنج جزو برنج های پر محصول محسوب می شه و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

برنج شیرودی چست؟

اول اینکه بگم، این نوع برنج فقط در قسمت شمال کشور عزیزمون ایران کشت می شه. این برنج از ترکیب و تلفیق دو برنج خزر و طارم دیلمانی حاصل شده. بعضی از متخصصین به این برنج، طارم شیرودی هم می گن. این برنج از نوع برنج پرمحصول هست و بسته به مکانی که رشد می کنه می تونه طبع گرم یا سرد داشته باشه. از طرفی کیفیت این برنج از نظر ظاهری و پخت بسیار نزدیک به طارم هاشمی و طارم دیلمانی هست.

این برنج در مقابل بیماری ها و آفت ها بسیار مقاوم است و جزو برنج های مرغوب و مقاوم محسوب می شود. شکل ظاهری دونه ی برنج شیرودی نسبت به برنج طارم هاشمی کمی بلندتر . نسبت به برنج فجر کمی توپل تر می باشد و به یاد و خاطره ی شهید خلبان علی اکبر شیرودی، اسم این برنج شیرودی انتخاب شد.

نواحی کشت برنج شیرودی

این برنج در شمال کشور اغلب در استان مازندران بخاطر آب و هوای مناسب، آب با املاح زیاد و جلگه ای بودن کشت می شود وبهترین کان برای کشت شهرستان های جویبار، بهشهر، ساری و بابلسر می باشد. هرچند در نواحی دیگر استان به صورت بسیار کم کشت می شود ولی غالبا کیفیت برنج های پایین اری دارند.

ویژگی های برنج شیرودی

طبق مطالعات و تحقیقات مختلف و